Εγγραφή πρωτοετών και δευτεροετών μεταπτυχιακών φοιτητών – Δήλωση μαθημάτων ή και ανάληψης μεταπτυχιακής διπλωματικής εργασίας.

1. Η εγγραφή και η δήλωση μαθημάτων χειμερινού εξαμήνου θα πραγματοποιηθεί από 29/9/2021 μέχρι 15/10/2021.

Έντυπο δήλωσης εγγραφής/μαθημάτων χειμερινού εξαμήνου

2. Στο χειμερινό εξάμηνο εγγράφονται υποχρεωτικά και οι δευτεροετείς φοιτητές, ακόμη και αν δεν δηλώσουν μαθήματα, ενώ παράλληλα στο ίδιο χρονικό διάστημα (βλ. ακαδ. ημερολόγιο) μπορούν να υποβάλλουν το έντυπο δήλωσης ανάληψης  μεταπτυχιακής ΔΕ.

ΠΡΟΣΟΧΗ!!

Σε περίπτωση που κάποιος πρωτοετής φοιτητής δεν έχει υποβάλει από πριν βεβαίωση περάτωσης προπτυχιακών σπουδών να επικοινωνήσει με τη γραμματεία του ΔΠΜΣ.

Οι πρωτοετείς θα υποβάλλουν επιπλέον και τα κάτωθι απαιτούμενα δικαιολογητικά:

i. Φωτοτυπία Δελτίου Αστυνομικής Ταυτότητας ή Διαβατηρίου και

ii. 1 φωτογραφία τύπου ταυτότητας (όχι σε ηλεκτρονική αλλά σε έντυπη μορφή στη Γραμματεία του ΔΠΜΣ).

Ωρες κοινού: Δευτέρα με Πέμπτη 10:00-13:00

ΕΠΙΣΗΜΑΝΣΗ: Πριν την υποβολή του εντύπου της δήλωσης εγγραφής μαθημάτων οι πρωτοετείς  θα πρέπει να λάβουν τη σύμφωνη γνώμη του Συμβούλου σπουδών.