Εγγραφές ακαδημαϊκού έτους 2019-2020

Πρωτοετείς φοιτητές

• Οι εγγραφές και η δήλωση μαθημάτων χειμερινού εξαμήνου του ακαδημαϊκού έτους 2019-20 των νεοεισαχθέντων φοιτητών θα πραγματοποιηθούν στο διάστημα 30/9-11/10/2019.
  • Καλούνται οι νεοεισαχθέντες φοιτητές να συμπληρώσουν το σχετικό έντυπο εγγραφής και να το προσκομίσουν μαζί με τα απαιτούμενα δικαιολογητικά (i. Απλό αντίγραφο Δελτίου Αστυνομικής Ταυτότητας και ii. δυο έγχρωμες φωτογραφίες) στη Γραμματεία του ΔΠΜΣ.
  • Η Γραμματεία του προγράμματος βρίσκεται στο Κτ. Υδραυλικής, Ισόγειο, πτέρυγα μεταπτυχιακού. Ώρες κοινού καθημερινά 1000-1300 .
  • Τα μαθήματα χειμερινού εξαμήνου θα δηλωθούν κατόπιν συνεννοήσεως με τον εκάστοτε Σύμβουλο Σπουδών (οι Σύμβουλοι θα ανακοινωθούν προσεχώς).
  • Η έναρξη των μαθημάτων χειμερινού εξαμήνου θα γίνει στις 7/10/2019 με υποχρεωτική παρακολούθηση σύμφωνα με ωρολόγιο πρόγραμμα που θα ανακοινωθεί.

Δευτεροετείς φοιτητές

• Επισημαίνεται ότι στο διάστημα 30/9-11/10/2019 θα πρέπει να εγγραφούν ηλεκτρονικά στο χειμερινό εξάμηνο (3ο) και όσοι φοιτητές συνεχίζουν για δεύτερη χρονιά, ώστε να διατηρήσουν τη φοιτητική τους ιδιότητα, συμπληρώνοντας το έντυπο εγγραφής ακόμη και αν δεν δηλώσουν μαθήματα και αποστέλλοντας το στο postgrad@hydro.ntua.gr. Στο ίδιο διάστημα μπορούν να δηλώσουν την ανάληψη μεταπτυχιακής διπλωματικής εργασίας.
  • Οι τελειόφοιτοι που έχουν ήδη συμπληρώσει τα 4 ακαδημαϊκά εξάμηνα φοίτησης πρέπει οπωσδήποτε να υποβάλλουν στη Γραμματεία το υπογεγραμμένο από τον επιβλέποντα εξώφυλλο της διπλωματικής εργασίας έως τις 11/10/2019.